Revizinės liukas – tai sienoje, grindyse ar lubose esanti paslėpta niša, kuri uždengiama durelėmis, kad būtų galima gerai pasiekti vamzdžius ar elektros laidus. Šiose nišose įrengiami vamzdžių, elektros ir vėdinimo jungčių jungtys.

Kam skirtos revizinės durelės?

Tokia paprasta konstrukcija padeda paslėpti vamzdžius ir laidus, kurie gadina interjerą, ir tuo pačiu galėsite prie jų prieiti, jei prireiktų remontuoti ar nuskaityti skaitiklio rodmenis.  Paprastai konstrukcija yra integruota į namo konstrukciją. Jei šių durelių nėra, užsikimšus, prasiveržus, atsiradus bet kokioms kitoms problemoms su vamzdžiais ar trumpaisiais elektros jungimais, teks griauti sienas, kad bute nekiltų visiškas chaosas. O remontas po visų šių rūpesčių kainuoja labai brangiai.

Ką daryti, jei nėra revizinių durelių? Jei namo projekte jos nenumatytos, nepanikuokite. Tokią konstrukciją galite pasistatyti patys. Populiariausių produktų apžvalgą, kainų dinamiką ir profesionalius patarimus rasite el-vent.com.

Kur jas įdiegti?

Konstrukcijos ir atidarymo būdo pasirinkimas priklauso nuo liuko vietos. Galimi variantai –  grindys, sienos ir lubos.

  • Grindų liukai įrengiami, kai reikia prieiti prie vamzdžių, einančių išilgai grindų.

Tokio tipo konstrukcijos turi atlaikyti dideles apkrovas. Grindų apžiūros liukai išklojami plytelėmis, laminatu ir kitomis apdailos medžiagomis.

  • Lubų liukai palengvina prieigą prie vėdinimo sistemų ir elektros laidų.

Pagrindiniai reikalavimai šiems modeliams: mažas svoris, kuris neapsunkina lubų konstrukcijų, ir patikimas užrakto mechanizmas – jis neleis liukui atsitiktinai atsidaryti.

  • Už sieninių liukų paprastai būna paslėptas pagrindinis įrenginys su vandens

uždarymo vožtuvais. Tokio modelio rėmas ir durys turi būti standūs, kad jų nesideformuotų plytelių ar kitos sunkios apdailos medžiagos svoris.

Į ką atsižvelgti renkantis revizines dureles?

Liukai gali būti atlenkiami, slankiojantys, stumdomi arba nuimami. Dizaino pasirinkimas priklauso nuo erdvės, esančios priešais duris ir jų šonuose. Liuko dydis turėtų atitikti su jame paslėptomis komunalinėmis paslaugomis.