Deja, tačiau visi šioje žemėje esame laikini svečiai. Laidojimo būdų ir metodų tema – išties nemaloni ir verianti širdį. Šios temos vengiame, dažniausiai su artimaisiais jos neaptariame. Taigi, įvykus skaudžiausiai gyvenimo nelaimei susiduriame ne tik su širdgėla, bet ir su organizaciniais laidotuvių sunkumais. Kokią šarvojimo salę pasirinkti? Kaip ją tinkamai papuošti? Kokį karstą išrinkti? Šie nemalonūs klausimai, gerokai apkartina ir taip sunkią, psichologiškai beveik nepakeliamą akimirką. Šiais laikais, žmonės vis dažniau renkasi kremavimo paslaugą. Tai ekologiškesnis, ekonomiškesnis ir šiek tiek mažiau skausmo sukeliantis laidojimo būdas. Šis būdas suteikia galimybę mums atsiminti brangų žmogų gyvą ir gyvybingą, bei išlydėti mylimą žmogų į amžiną kelionę ne dideliame karste, o elegantiškoje urnoje. Renkantis urną, būtina atsižvelgti į laidojamo žmogaus amžių, pažiūras ir charakterį. Kaip išrinkti tinkamą, artimo žmogaus būdą atspindinčią urną?

 Jeigu į paskutinę kelionę išlydite vaiką arba jauną žmogų, protingiausias pasirinkimas būtų medinės arba šviesios spalvos kremavimo urnos. Tokio tipo urnos suteiks lengvumo pojūtį ir prisiderins prie jaunatviško, anksti iš gyvenimo pasitraukusio žmogaus, charakterio.

 Jeigu laidojate senyvo amžiaus, itin pamaldų žmogų reikėtų rinktis kitokį variantą. Pamaldžiai asmenybei tinka marmurinės, granitinės kremavimo urnos su kryželiu. Solidus kryželis primins artimiesiems, jog laidojamas doras, dievobaimingas žmogus.

Vyriškos lyties atstovams pridera parinkti masyvesnes, tamsesnių spalvų urnas. Žalvarinės ar metalinės kremavimo urnos – tinkamas sprendimas vyrams.

 Dar visai neseniai kremavimo paslaugą rinkosi tik drąsiausi, didmiesčiuose gyvenantys žmonės. Tačiau šiais laikais, mirusio žmogaus palaikų sudeginimas – įprastas, nuostabos nekeliantis laidojimo būdas. Mirusiojo palaikų deginimas yra ekologiškesnis, ekonomiškesnis sprendimas, nei įprastas laidojimas karste. Vis daugiau, senosios kartos atstovų prašo savo artimųjų, pritaikyti jiems būtent tokį, laidojimo metodą. Būtina gerbti ir išpildyti paskutiniuosius, netrukus šį pasaulį paliksiančio žmogaus norus. Svarbiausia nepamiršti, jog urną renkate ne sau, o artimajam. Taigi labai svarbu atsižvelgti į anksčiau išreikštus mirusio žmogaus pageidavimus, skonį, norus, bei parinkti urną, kuri tinkamai ir pagarbiai palydės jūsų artimą žmogų į  paskutinę kelionę.