Dvidešimt pirmame amžiuje patogumas ir komfortas tapo atskiro mokslo – ergonomikos – objektu. Dabar tyrinėjame ir lyginame daiktų formą ir išdėstymą, kad nustatyti idealias baldų proporcijas ir geriausią pastatų bei patalpų išplanavimą. Šiame straipsnyje aptarsime, kur geriausiai statyti minkštą kampą įvairiuose interjeruose. Tai priklauso ne tik nuo patalpos paskirties, bet ir nuo jo formos, dydžio,  žinoma, baldų konfigūracijos.

Kur kambaryje statyti minkštą kampą?

Minkšti kampai dažnai vadinami svetainės „centru“, bet tai nereiškia, kad jie turi būti statoma centre. Yra trys pagrindiniai sofų išdėstymo interjere  tipai:

  • Prie sienos. Klasikinis sofos išdėstymas: nugara lygiagreti ilgiausiai sienai.
  • Viename iš kampų. Toks statymo tipas ypač dažnas mažose erdvėse.
  • Kambario centre. Taip minkštas kampas statomas didelėse erdvėse ir yra pagrindinis kambario akcentas.

Ne kiekvienas minkštas kampas gali būti pastatytas į bet kurią iš šių pozicijų. Todėl prieš pirkdami nuspręskite, kur jis bus. Tai padės pasirinkti tinkamą modelį. Tai priklauso nuo kampo išdėstymo, kaip racionaliai bus panaudota erdvė ir ar ji neatrodys per tuščia ar netvarkinga. Todėl pasirinkimas dažnai priklauso nuo kambario formos ir dydžio.

Kur pastatyti minkštą kampą, priklausomai nuo kambario dydžio?

Minkštų baldų parinkimas pagal svetainės, virtuvės ir miegamojo parametrus pagrįstas logikos ir ergonomikos dėsniais. Daiktai turi stovėti taip, kad praėjimai liktų laisvi ir svečiai galėtų patogiai prieiti prie kiekvieno jų. Štai keletas interjero dizainerių rekomendacijų, kuriomis jie dažniausiai vadovaujasi savo darbe.

  • Vidutinio dydžio, kvadratinėms ar pailgoms patalpoms tinka padėtis „kampe“ arba „išilgai sienos“.
  • Jei kambarys yra sudėtingos formos, įrenkite joje modulinę sofą išilgai sienos: lengvai pritaikysite ją prie sienų formos ir harmonizuosite papildomus kampus.
  • Mažame kambaryje „svetainės karalius“ neišvengiamai stovės kampe. Kompaktiškiausias variantas yra mažas stačiakampio formos minkštas kampas, skirtas 2-3 vietoms.
  • Itin erdviame kambaryje ar atviroje erdvėje (studijoje, palėpėje, hole) minkštų kampų modeliai centre atrodys puikiai. Tačiau baldų kampuose ar prie sienų reikėtų vengti, kad nesukeltumėte tuštumos jausmo.