Dažniausiai susirūpiname savo sveikata tuomet, kai ji sušlūbuoja – ima trūkti energijos, jėgų, tampame mieguisti ar išlenda kitos sveikatos problemos. Visgi, nuolat vartojant reikalingus vitaminus, tokių netikėtumų pavyktų išvengti, tad dalinamės 3 patarimais, kodėl vartoti vitaminus būtina kiekvienam.

1. Mityba negali užtikrinti visų reikiamų medžiagų kiekio

Kitaip sakant, net jei jūsų mityba itin sveika, subalansuota ir visi mikro ir makro elementai yra paskaičiuoti individualiai pagal jūsų situaciją, tikėtina, kad pakankamai reikiamų vitaminų organizmas vis tiek nepasisavina, o ką jau kalbėti, jei mityba anaiptol nėra sveika ir pavyzdinga. Neužtikrinant reikiamų medžiagų kiekio organizme, ima trūkti energijos, jėgų, tampate mieguistas ir net depresyvios nuotaikos.

2. Organizmui reikia vis kitų vitaminų

Būtina suprasti, kad skirtingais metų laikais, amžiaus tarpsniais žmogaus organizmui reikalingi vis kiti gerieji elementai. Pavyzdžiui, vasarą vitamino D žmonės gauna daugiau nei žiemą, tad žiemą jį vartoti papildomai dauguma privalo. Rudenį, žiemą padidėjus peršalimo ir virusinių ligų rizikai, būtina į kasdienę rutiną įtraukti vitaminą C, o jaunuoliams augant, vystantis, vertėtų nepamiršti cinko papildų kaulams ir kt. vitaminų gerai organizmo savijautai.

3. Vitaminai – būdas užkirsti kelią ligoms

Vitaminai, nuolatinis reikalingų papildų vartojimas turi teigiamos įtakos ir ligų prevencijai – juk ligos, virusai, bakterinės infekcijos puola tuomet, kai organizmo apsauga yra silpniausia ir jai trūksta reikiamų mikro, makro elementų. Todėl rekomenduojama nuolat tikrintis sveikatą ir gavus gydytojo rekomendacijas, vartoti vitaminus sveikatos ir bendros organizmo būklės gerinimui.