Anksčiau masažas buvo prieinamas tik prabangiuose SPA centruose ir prabangiuose sveikatingumo klubuose. Šiandien masažo terapija siūloma įmonėse, klinikose, ligoninėse ir sanatorijose. Jei niekada nebandėte masažo, sužinokite apie galimą jo naudą sveikatai.

Masažo privalumai

Masažas paprastai laikomas integruotos medicinos dalimi. Jis vis dažniau siūlomas kartu su standartiniu gydymu įvairioms sveikatos sąlygoms ir situacijoms. Masažo privalumai gali būti:

  • Sumažinti stresą ir padidinti atsipalaidavimą.
  • Sumažinti nugaros skausmą ir raumenų skausmą bei įtampą.
  • Pagerina kraujotaką, energiją ir budrumą.
  • Širdies ritmo ir kraujospūdžio mažinimas.
  • Imuninės funkcijos gerinimas.

Nors reikia daugiau tyrimų, kad būtų patvirtinta masažo nauda, kai kurie tyrimai parodė, kad masažas taip pat gali būti naudingas sprendžiant problemas su nerimu, virškinimo sutrikimu, fibromialgija, galvos skausmais, nemiga, susijusi su stresu, nugaros apačios skausmai, taip pat yra nustatyta, kad turi tiesioginės įtakos paveikiant gydant miofascialinio skausmo sindromą, taip pat visus skausmus susijusius su nervine sistema, minkštųjų audinių patempimai ar sužalojimai, taip pat daug dėmesio skiriama sportinėms traumoms, temporomandibulinio sąnario skausmas, nugaros ir kaklo skausmas.

Be naudos esant tam tikroms ligoms, kai kuriems žmonėms masažas patinka, nes jis dažnai sukelia rūpestingumo, komforto ir ryšio jausmą, tad juos atlieka be priežasties, net nesant kažkokiam paskirtam gydymui. Nepaisant privalumų, masažas nėra skirtas įprastinės medicininės priežiūros pakaitalui. Praneškite savo gydytojui, kad bandote masažą, ir būtinai laikykitės visų standartinių gydymo planų.

Masažo rizika

Daugumai žmonių masažas gali būti naudingas. Tačiau masažas gali būti netinkamas, jei turite: Kraujavimo sutrikimų arba vartojate kraują skystinančius vaistus, taip pat masažas turi būti prižiūrimas gydytojo kai tai susiję su nudegimais ar gyjančiomis žaizdomis. Taip pat pasiteiraukite pas daktarą jeigu jums nustatyta giliųjų venų trombozė ar infekcijos. Daugiau informacijos: https://sgakademija.lt/stojantiesiems/masazuotojo/.