Skirtingai nuo paprastų grąžtų, elektriniai perforatoriai ir gręžia ir kala, todėl darbą atlieka greitai, galingai ir labai tiksliai. Be šių prietaisų būtų sunku įsivaizduoti visus šiuolaikinius statybos ir remonto darbus. Jei artėja svarbus projektas, kada reikės gręžti betoną, plieną ar plytas, jums labai pravers elektrinio perforatoriaus nuoma. Statybinių įrankių nuomos punktuose šių prietaisų dabar labai gausu, tad, kaip išsirinkti patį tinkamiausią?

Į ką atsižvelgti, renkantis elektrinį perforatorių?

·         Galia. Kuo galingesnis variklis, tuo galingesnis ir perforatorius. Jei planuojate gręžti itin kietas medžiagas, pavyzdžiui, betoną sienose ar grindyse, jums bus naudinga galingesnio elektrinio perforatoriaus nuoma (pavyzdžiui, 1050 W).

·         SDS griebtuvas. Jis gali būti trijų rūšių: SDS-Plius, SDS-Top arba SDS-Max. SDS-Plus – dažniausias pasirinkimas vidutinio sunkumo gręžimo darbams. SDS-Top – masyvesnė perforatoriaus versija, skirta didesnėms darbų apkrovoms. SDS-Max pasižymi didžiausiu ir tvirčiausiu griebtuvu.

·         Greitis. Pasirinkę perforatorių su kintamo greičio nustatymais, galėsite patogiai reguliuoti gręžimo greitį nepriklausomai nuo gręžiamo paviršiaus. Didesnis greitis paprastai tinkamesnis minkštesniems plotams, o lėtesnis – kietiems paviršiams.

·         Griebtuvo dydis. Tai ta perforatoriaus dalis, kuri laiko grąžtą vietoje. Jei planuojate gręžti didesnio skersmens skyles, rinkitės perforatorių, kurio griebtuvo dydis yra ne mažesnis, kaip 13 mm. Patogiausia, jeigu pasirinksite perforatorių su keičiamu griebtuvu.

·         Kaina. Tiek prietaiso pirkimo, tiek ir nuomos kaina gali labai skirtis, priklausomai nuo perforatoriaus galingumo ir net prekės ženklo. Rekomenduojama netaupyti ir rinktis patikimus įrankius, kurie tarnaus jums ne vienerius metus. O jei nuomositės, taip pat verčiau imkite gerą perforatorių, kad galėtumėte greičiau ir patogiau atlikti savo užsibrėžtus darbus.

Prieš priimdami sprendimą, labai gerai įvertinkite savo darbų poreikį ir raskite laiko palyginti skirtingus elektrinių perforatorių modelius. Pažiūrėkite jų funkcijas, specifikacijas, perskaitykite ir kitų klientų atsiliepimus. Šie prietaisai gali būti labai skirtingi, todėl geriausiai išmėginti juos patiems. Kad netektų daug išlaidauti, rinkitės elektrinio perforatoriaus nuomą ir taip turėsite progą pasibandyti skirtingus prietaisus. Galbūt tai padės jums apsispręsti dėl šio pirkinio įsigijimo ateityje?