Nuotekų valymas yra procesas, kurio metu yra pašalinami nuotekose esantys teršalai. Pašalinamos yra tiek stambios ir smulkios vandens sraute esančios teršalų dalelės. Paprastai nuotekų valymo įrenginiai yra skirstomi į keletą skirtingų pagal dydį ir apkrovos stiprumą. Vieni yra skirti 1-16 asmenų naudojimui kiti 17-50 gyventojams, na o didžiausi gali aptarnauti net iki 600 gyventojų. Vadinasi nuotekų valymo įrenginiai gali būti naudojami tiek privačiose nuosavybėse, tiek mažose apgyvendintose teritorijose.
Nuotekų valymas yra svarbu dėl mus supančios aplinkos, juk kiekvienas žinome, kad šiomis dienomis suvartojimas yra išaugęs ir į aplinką patenka vis daugiau ir daugiau kenksmingų medžiagų, kurios daro neigiamą įtaką mus supančiai aplinkai bei visai gamtos sistemai. Todėl jei norime turėti gražią bei švarią aplinką aplink save, turime ją tausoti ir saugoti, na o nuotekų valymas gali būti puiki pradžia tai padaryti.

Kokios yra nuotekų valymo įrenginių kainos?

Turbūt pagrindinis klausimas šioje sferoje yra kiek gi kainuoja šie įrenginiai. Dažniausia visų klaida yra rinktis kuo pigesnį variantą, na bet kiekvienas esame susidūrę su tuo, jog kuo labiau stengiamės sutaupyti, tuo daugiau reikia papildomai sumokėti ateityje. Lygiai taip pat yra ir šioje srityje. Jeigu pasirinksite gamintoją, kuris pasiūlys jums paslaugas, kur nuotekų valymo įrenginių kainos yra mažos, tuomet bus labai didelė tikimybė, jog gaminys bus pagamintas iš pigesnių medžiagų, naudojamos ne pačios naujausios technologijos, na ir bus parduodamas produktas be jokių papildomų, bet įrengimui reikalingų detalių. Todėl eigoje būsite įpareigoti dar ir nusipirkti papildomai trūkstamas dalis ar įrangą. Vienas iš aspektų į ką reikėtų atsižvelgti renkantis nuotekų valymo įrenginį yra elektros energijos naudojimas. Labai dažnai pigiau įsigyti įrenginiai reikalauja daug daugiau elektros padavimo ir priverčia skaitliukus suktis nuolat ir intensyviai, todėl rekomenduotume ne tik atsižvelgti į tai, kad nuotekų valymas atliekamas kokybiškai, bet kad prietaisas naudotų ir mažiau energijos. Taip pat labai dažnai mažesnės nuotekų valymo įrenginių kainos priverčia susidurti ir su tuo, jog jiems yra reikalinga nuolatinė priežiūra ir sureguliavimas, na o šiuos darbus gali atlikti tik tam tikras samdomas ir įrenginio savininko apmokamas specialistas. Vadinasi akivaizdu, jog perkant pigiau – ateityje yra patiriamos nuolatinės papildomos išlaidos. Taip pat, informuojama, jog klaidinga yra tikėti tais gamintojais ir pardavėjais, kurie sako, jog įrenginyje dumblas nesusidaro ir jo šalinti nereikia. Apžvelgus situaciją akivaizdu, jog per kriauklę ar tualetą į nuotekas patenka įvairiausi tirščiai, kurie nusėda ant įrenginio dugno, todėl jie turi būti surenkami ir išvežami. Paprastai rekomenduojama tai daryti kartą į vienerius metus.


Ką pataria specialistai?

Renkantis įrenginį nežiūrėkite vien į nuotekų valymo įrenginių kainos skirtumus ir kodėl pas vienus gamintojus kainos yra didesnės, o pas kitus yra ženkliai mažesnės. Specialistai visuomet rekomenduoja atsižvengti į tam tikras savybes, kuriomis turi pasižymėti nuotekų valymo įrenginys: visuomet tinkitės tą, kuris taupo elektros sąnaudas, kol vyksta mažesnis ir silpnesnis nuotekų valymas, pasidomėkite, ar jūsų pasirinktas įrenginys turi ekonominį režimą ir gali „atostogauti“ kartu su jumis, kas leidžia naudoti tik minimalias sąnaudas įrenginio aktyvumui palaikyti. Atkreipkite dėmesį į tai, ar jis gali veikti tyliai ir žinoma kokybiškas ir nuotekų valymo įrenginys pasižymės lengvu, paprastu ir greitu aptarnavimu.