Vos pilnametystės sulaukę jaunuoliai vis dažniau ieško skolinimosi galimybių, tačiau dažniausiai lieka labai nustebę gavę neigiamą atsakymą praktiškai visur kur tik kreipiasi. Tai paaiškinama gana paprastai – kreditai jauniems žmonėms išduodami labai nenoriai, nes ne vienas faktorius leidžia manyti, kad jiems bus sunku vykdyti savo įsipareigojimus.
Kodėl jauni žmonės apskritai turėtų vengti skolinimosi?
Pirmiausia, reikia paminėti, kad bandymas skolintis būnant 18 metų jaunuoliu, kuris gyvena pas tėvų, yra tiesiog laiko gaišimas. Savaime suprantama, kad didžioji dalis pilnametystės sulaukusių žmonių vis dar gyvena tėvų globoje, neturi savo pajamų šaltinio ir t.t. Juk pajamos yra esminis kriterijus, kurį privaloma atitikti.
Net jeigu toks jaunas asmuo ir dirba oficialiai, tai dar nereiškia, kad jam pavyks gauti norimo dydžio paskolą. Kreditorių dažniausiai užduodamų klausimų skiltyse galima matyti nurodymus, kad klientas turi būti ne jaunesnis nei 20 ar 21 metai. Tad, jeigu jau sugalvojote imti paskolą, tai siekiant išvengti laiko gaišimo, pasidomėkite kokią amžiaus ribą yra nustatęs pasirinktas kredito teikėjas.
Kas liečia skolinimąsi vos sulaukus pilnametystės, svarbu įsisavinti, kad kiekviena tokio tipo paslauga yra registruojama. Tai reiškia, kad kredito istorijos ataskaitoje jau bus matoma, kad jaunas žmogus iš karto pradėjo skolintis vos tik įstatymai jam suteikė galimybę. Kreditoriai, į kuriuos vėliau po kelių metų bus kreipiamasi, matys tokius įrašus ir darys išvadą, kad nelabai atsakingai elgiatės su finansais nuo pat jaunystės.
Net jeigu 18 metų sulaukę asmenys ir negauna jokių paskolų, įrašai apie bandymus skolintis vis tiek išlieka. Tarkime, praėjo jūsų gimtadienis ir iš karto bandėte kreiptis į kelias kredito įstaigas dėl paskolos gavimo. Visos davė neigiamą atsakymą. Negi manote, kad viskas tuo pasibaigia ir nebus jokių pasekmių? Klystate. Kiekvieną kartą kai duodate sutikimą tikrinti duomenis (kai kreipiatės dėl paskolos), kredito istorijos ataskaitoje matoma kurią dieną ir kas tikrino jūsų mokumo galimybes. Tad, kiekvienas kreditorius, kuris tikrins jūsų kredito istorijos ataskaitą, matys, kad prieš tai bandėte skolintis dar keliose įmonėse. Tai tikrai jums nesuteiks jokio patikimo asmens vaizdo.
Įsiskolinusiems žmonės sunkiau gauti ne tik paskolas
Bene labiausiai reikia paminėti, kad vėluotinos įmokos daro didžiulę įtaką kitų paslaugų teikėjų ar kreditorių apsisprendimui. Pavyzdžiui, kai anksčiau suteiktos paskolos įsiskolinusiems tampa vėluotinomis, tuomet labai maža tikimybė, kad galėsite pirkti kažką išsimokėtinai. Tarkime, norite įsigyti naują nešiojamą kompiuterį lizingu. Kreditorius patikrins jūsų kreditingumą ir matys, kad jūs vėluojate mokėti įmokas paskolų bendrovėms ar kitoms įmonėms. Tai reiškia, kad jokio kompiuterio išsimokėtinai įsigyti nepavyks, nes pardavėjai nenorės su jumis rizikuoti. Tas pats liečia ir kitų prekių bei paslaugų pirkimą.
Įsiskolinusiems asmenims rekomenduojama kuo greičiau bandyti tvarkytis su finansais, jog kredito istorijos ataskaitoje esantys įrašai būtų koreguojami ar papildomi nauja informacija. Kuo greičiau grąžinsite skolas, tuo greičiau nusikratysite prastos reputacijos.