Šiais laikais vis daugiau dėmesio skiriame ekologijai ir rūpinimuisi aplinka. Rūšiuojame šiukšles, naudojame ekologišką kosmetiką, sveikiau maitinamės ir orientuojamės į atsinaujinančios energijos sprendimus. Vadinamųjų „ dūmų ” laikas negrįžtamai praėjo, juos keičia modernesni šildymo prietaisai, tokie kaip šilumos siurblys, kurie yra ne tik ekologiški, bei patogus bet ir ekonomiški. Tokius šilumos siurblius rasite katilai.lt

Kiekvienas investuotojas, statantis namą, stengiasi rasti jam tinkamą šildymo sistemą. Statant individualų namą, pirmiausia investuotojas pradeda lyginti kainų skirtumus tarp įrenginių, pamiršdamas kitus svarbius aspektus, tokius kaip papildomos patalpos ar išmetimo sistema. Todėl reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šilumos siurbliui nereikalauja katilinės ar kamino. Prie katilinės sąnaudų pridėjus boilerį, buitinio karšto vandens rezervuarą ir reikiamą automatiką, išleisite dar papildomą sumą pinigų

Šilumos siurblių privalumai

  • Svarbus aspektas –  tarnavimo laikas. Šilumos siurblio vidutinis tarnavimo

laikas yra 20-25 metai, o kieto kuro katilo – tik 10-15 metų.

  • Svarbus argumentas šilumos siurblių naudai yra tai, kad lyginant metines

šildymo išlaidas, pavyzdžiui, su tradiciniais šaltiniais, neabejotina, kad naudojant ekonomiškas šilumos siurblių sistemas jos bus mažesnės.

  • Ekologija ir rūpinimasis aplinka – šilumos siurblys kaip atsinaujinantis

energijos šaltinis apie 75% darbui reikalingos energijos gauna iš natūralios aplinkos. Tuo tarpu 25% sudaro elektra. Be to, jo eksploatavimo vietoje neišsiskiria kenksmingi dūmai ir teršalai.

  • Naudojimo komfortas – šilumos siurblio pasirinkimas suteikia vartotojui didelį

naudojimo komfortą – tiek susijusį su tinkamai nustatyta temperatūra, tiek dėl priežiūros nereikalaujančios sistemos. Šilumos siurblius paprasta naudoti, be to, nereikia didelių išlaidų apžiūrai ar priežiūrai.

  • Saugumas – šilumos siurbliai yra saugiausias būdas šildyti pastatą. Juos

naudojant nekyla sprogimo pavojaus.

Dažniausiai galioja taisyklė, kad kuo šilumos siurblys brangesnis, tuo geresni jo parametrai ir mažesnės eksploatacijos išlaidos.