Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie kasos aparatus.

1. Kaip veikia kasos aparatas?

Kai atliekama operacija, kasininkas klaviatūra arba brūkšninių kodų skaitytuvu įveda perkamų prekių kainas. Kasos aparatas apskaičiuoja visą mokėtiną sumą, įskaitant mokesčius ir visas nuolaidas, ir parodo ją klientui. Tuomet klientas sumoka kasininkui, kuris gautą sumą įveda į kasos aparatą. Kasos aparatas apskaičiuoja mokėtiną grąžą ir atidaro kasos stalčių, kad kasininkas galėtų išduoti pinigus.

2. Ar kasos aparatai yra skirtingi?

Tikrai taip. Yra kelių tipų kasos aparatų – nuo paprasčiausių elektroninių modelių iki pažangių POS sistemų. Pagrindiniai kasos aparatai yra atskiri prietaisai, pirmiausia naudojami pardavimams registruoti ir mokėjimams apdoroti. Kita vertus, POS sistemose integruotos papildomos funkcijos, pavyzdžiui, atsargų valdymas, ryšių su klientais valdymas ir ataskaitų teikimo galimybės.

3. Kokios techninės savybės ir funkcijos turi būti integruotos kasos aparate?

Rinkdamiesi kasos aparatą atsižvelkite į tokius veiksnius kaip paprastas naudojimas, ilgaamžiškumas, apsaugos funkcijos ir suderinamumas su jūsų verslo poreikiais. Pagrindinės funkcijos, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį, yra patogi naudotojo sąsaja, brūkšninių kodų nuskaitymo galimybė, kelios atsiskaitymo galimybės (grynaisiais pinigais, kredito ir (arba) debeto kortelėmis), saugumo funkcijos (pvz., apsauga slaptažodžiu ir kasos stalčių užraktai) ir ataskaitų teikimo funkcijos.

4. Kaip žinoti, ar mano verslui tikrai reikalingi kasos aparatai?

Ar jums reikia kasos aparato, priklauso nuo jūsų verslo operacijų pobūdžio ir masto. Mažos įmonės, kurių sandorių apimtys nedidelės, gali išsiversti su pagrindiniu kasos aparatu ar net planšetiniu kompiuteriu pagrįsta POS sistema. Didesnėms įmonėms, kurių sandorių apimtys didelės ir kurioms reikia sudėtingo atsargų valdymo, gali būti naudinga pažangesnė finansinių operacijų valdymo sistema.

5. Kaip nustatyti ir užprogramuoti kasos aparatą?

Nustatant ir programuojant kasos aparatą paprastai įvedama pagrindinė informacija (pavyzdžiui, mokesčių tarifai, parduodamų prekių kainos ir kt.). Prie daugumos kasos aparatų pridedami naudotojo vadovai (instrukcijos), kuriuose pateikiamos žingsnis po žingsnio programavimo instrukcijos. Negana to, kai kurie gamintojai siūlo mokymo ir pagalbos paslaugas, padedančias atlikti nustatymus ir pritaikymą.